Estetický kurz 2015
05.06.2015 [Da]

Estetický kurz ve Sloupu

Od 11. do 15. května se 22 studentů sexty aktivně účastnilo estetického kurzu ve Sloupu v Čechách. Ubytováni jsme byli v penzionu Pod Lipou.

Pondělí jsme věnovali České Lípě, dopoledne jsme navštívili vodní hrad Lipý a Centrum textilního tisku, kde si vybraní studenti sami vyzkoušeli techniku sítotisku. Odpoledne probíhala technikou lavírované rudky kresba v plenéru – konkrétně na náměstí a v přilehlých uličkách centra. Večer jsme na zahradě penzionu ještě stihli výstavu vytvořených kreseb, hodnocení a dražbu nejlepších děl.

Z dalších aktivit týdne zmíním tvorbu a prezentaci reklamy a kramářské písně, výlet na skalní hrad a na rozhlednu, hry se školní psycholožkou, večerní zpívání a na čtvrteční večer bylo naplánováno divadelní představení, letos na téma “Malý krok pro člověka, ale velký skok pro lidstvo”. Obě sextánské divadelní společnosti předvedly výborné, promyšlené a vtipné muzikálové představení v originálních kulisách skal a romantických staveb lesního divadla. Po představení si oba soubory našly poklad a zhodnotili jsme divadlo a všechny další aktivity kurzu. Na pátek zůstalo ranní zhodnocení kurzu a “Andělů” a cestou do Liberce jsme ještě poznali galerii, muzeum, provoz a restauraci sklárny Ajeto v Novém Boru.

 

Fotogalerii zobrazíte kliknutím na následující miniaturu


galerie

Zpět

NOVINKY
01.07.2015
PRÁZDNINY
30.06.2015
PŘIJÍMACÍ ŘÍZENÍ
26.06.2015
Bakchanálie