Kulturně-historický kurz
05.05.2015 [St]

Kulturně-historický kurz Praha

Rok se s rokem sešel a v tradičním dubnovém termínu se studenti kvinty opět vypravili do Prahy za poznáním historických, kulturních a architektonických skvostů.

Tentokrát byl termín kurzu o něco později, a jak se hned od prvních dnů ukázalo, volba to byla vskutku výborná, protože nám celý týden přálo nádherné počasí. Měli jsme tak možnost obdivovat rozkvetlé zahrady na Pražském hradě, Vyšehradě, Letné nebo Petříně a zároveň si vychutnat i několik procházek večerní Prahou v klidné a příjemné atmosféře jarních dnů.

Ubytování v Kapucinátu na Hradčanech bylo skvělé nejen nabízenými službami, ale především svým umístěním. Prahu jsme tak vnímali mnohem intenzivněji a mohli jsme se nechat okouzlit její atmosférou. Noční procházky po Malé Straně nebo Pražském hradě jsou nezapomenutelné.

Opět se potvrdilo, že celý kurz není jen historický nebo kulturní, ale zároveň sportovní, neboť studenti během pěti dnů nachodili přes 60 kilometrů, a to bez větších problémů, reptání nebo dokonce pláče. Za to jim patří díky - stejně tak za jejich povedené referáty i aktivity, které jsme si všichni společně opravdu užili.

Mezi nejsilnější zážitky celého kurzu patřila návštěva Památníku hrdinů heydrichiády v Resslově ulici a také téměř hodina strávená v naprosté tmě na Neviditelné výstavě, kde jsme si mohli vyzkoušet, jak těžké je být nevidomým člověkem.

Velmi přínosná byla i návštěva Černínského paláce, diskuze s poslancem J. Farským nebo vernisáž V. Mirvalda v Muzeu Kampa (Sovovy mlýny). S velkým nadšením se setkalo divadelní představení Požitkáři v Divadle Na zábradlí. To druhé, Lhář v Divadle v Dlouhé, u studentů naopak vyvolalo rozporuplné hodnocení - především proto, že nešlo překročit určité srovnávání s Požitkáři. A tradičně silným zážitkem byl i program v Židovském muzeu, kde byla připravena dílna Badatel o tradičních židovských svátcích a prohlídka vybraných památek.

Na závěr bych rád všem poděkoval – i přes svou náročnost probíhal celý kurz bez problémů, zádrhelů a s pozitivním přístupem všech zúčastněných.

Radomír Stupka

 

Fotogalerii zobrazíte kliknutím na následující miniaturu


galerie

Zpět

NOVINKY
01.07.2015
PRÁZDNINY
30.06.2015
PŘIJÍMACÍ ŘÍZENÍ
26.06.2015
Bakchanálie