Finanční svoboda
15.04.2015 [Ho]

Finanční gramotnost

Ve dnech 7. - 8. dubna 2015 čekal naši třídu kvintu místo obyčejného vyučování dvoudenní projekt jménem Finanční gramotnost, který si pro nás připravila Česká spořitelna.

Náplní těchto dvou dnů se stala rozsáhlá strategická hra Finanční svoboda, jejímž cílem bylo úspěšně radit rodině ve věcech finančních, plnit její průběžné cíle (například nákup chatičky nebo exotickou dovolenou) a po třiceti letech mít naspořen dostatek peněz pro opravdovou finanční nezávislost rodiny. V úterý nám s prvními dvěma hrami pomohla paní asistentka Jitka Chlupáčová z České spořitelny a další dvě středeční hry proběhly za vedení profesorek Pikousové a Horákové.

Nutno podotknout, že hra byla stále těžší a těžší a že by se její průběh neobešel bez počítačových prezentací, které byly její součástí. Do jednotlivých kol přinášely všemožné nečekané události kladně či záporně ovlivňující naše herní rodinné rozpočty a hlavně udávaly kurzy akcií, dluhopisů a podílů na státních financích.

Každý dvojčlenný tým zvolil vlastní strategii a ve čtvrté hře se už většině z nás opravdu podařilo svěřenou rodinu finančně zabezpečit. Myslím, že hra byla užitečnou přípravou na náš vlastní budoucí život.

Tereza Csibová

 

Fotogalerii zobrazíte kliknutím na následující miniaturu


galerie

Zpět

NOVINKY
01.07.2015
PRÁZDNINY
30.06.2015
PŘIJÍMACÍ ŘÍZENÍ
26.06.2015
Bakchanálie