Amersfoort
13.04.2015 [Ry]

Studenti Podještědského gymnázia potřetí v holandském Amersfoortu

Jak se žije v zemi, ze které k nám letos v lednu na pět dní přijeli studenti ze střední školy Het Nieuwe Eemland Amersfoort, mělo příležitost od 28. března do 1. dubna zjišťovat 26 studentů z kvinty a sexty.

Umožnilo jim to nejen ubytování v rodinách či prohlídka školy jejich holandských přátel a společná výuka Aj, Hv, Ze a Vv, ale i výlet na kole do Soesterduinen (oblasti bílých dun), poznávání Amersfoortu a Amsterodamu s fotoaparátem v ruce či návštěva slavného Rijksmusea a společně prožité čtyři večery.

Naši studenti během společenského večera připravenými prezentacemi i názornými ukázkami na oplátku seznámili své hostitele (kromě studentů a jejich učitelů přišli i všichni rodiče!) se základními momenty českých dějin či s nejzajímavějšími místy naší vlasti, vyrobili zajímavý sestřih úspěchů českého sportu, naladili chuťové buňky a rozhýbali bránici zábavnou prezentací o typických českých jídlech a nápojích, a nakonec prakticky předvedli, jak se u nás slaví Velikonoce.

Byť nás po celou dobu provázel silný vítr a chvílemi i nelítostný déšť a sluníčko se na nás usmálo jen občas, vrátili jsme se z Holandska spokojení a plní nových dojmů a zkušeností.

Fotogalerii zobrazíte kliknutím na následující miniaturu


galerie

Zpět

NOVINKY
01.07.2015
PRÁZDNINY
30.06.2015
PŘIJÍMACÍ ŘÍZENÍ
26.06.2015
Bakchanálie