Zdravá výživa
09.03.2015 [An, Pa]

ZDRAVÁ SVAČINKA aneb Jak mrkev zvítězila nad párkem

V úterý 3. března 2015 proběhl na Podještědském gymnáziu první ochutnávkový den „Společenstva svačinářů“. Smyslem akce byla prezentace projektu „Zdravá svačinka“ spojená s ochutnávkou a „náborem“ dalších svačinářů a svačinářek z řad studentů PG.

Kdybyste během úterní velké přestávky hledali studenty ve třídách, nepochodili byste. Většina z nich se srotila v mezipatře pod školním fíkusem. Ne že by jim snad bylo osiřelého fíkusu líto. Pod fíkusem se totiž svačilo, a to zdravě, chutně a příjemně! Na improvizovaných švédských stolech čekalo na ochutnání několikero pomazánek, sladký zob tvořily košíčky se směsí sušeného ovoce a semínek a k zakousnutí lákala čerstvá zelenina rozmanitých druhů a barev. Při ochutnávání se pomlaskávalo, povídalo a došlo i na sdělování receptů.

Zájem i slova uznání z úst ochutnávačů nás velmi potěšily a povzbudily, a tak věříme, že se na informační schůzce pořádané „Společenstvem svačinářů“ 9. března v knihovně sejdeme v hojném počtu!

Hlavní myšlenkou celého projektu je podpora zdravého stravování studentů (i zaměstnanců) PG. Cílem je výroba a následná konzumace vlastnoručně připravených zdravých svačin po dobu trvání projektu, tj. jednoho týdne. Zdravou svačinou rozumíme jídlo čerstvé, vlastnoručně připravené (nikoli polotovary), bezmasé, bez cukru a s výrazným podílem zeleniny či ovoce.

Hana Antonínová Hegerová a Radka Pašková

Fotogalerii zobrazíte kliknutím na následující miniaturu


galerie

Zpět

NOVINKY
01.07.2015
PRÁZDNINY
30.06.2015
PŘIJÍMACÍ ŘÍZENÍ
26.06.2015
Bakchanálie