Exkurze do Berlína
10.11.2014 [Be]

Exkurze do Berlína

Ve dnech 25.-27.10. 2014 se ve spolupráci s cestovní kanceláří Protravel uskutečnila exkurze do Berlína. Účastníci z řad studentů, rodičů a vyučujících měli možnost vidět současnou tvář hlavního města Německa, dozvědět se o jeho historii a navštívit vybrané památky, muzea a výstavy.

Ubytováni jsme byli v okrajové části Berlína v útulném hotelu Alte Mühle.

1. den

Po příjezdu na Alexanderplatz ve východní části Berlína jsme se vydali po hlavní třídě až na bulvár Unter den Linden. Prošli jsme Brandenburger Tor, prohlédli si památník holocastu a navštívili Gemäldegalerie. Na závěr jsme si prohlédli celé město z vyhlídky Panorama-Punkt.

2. den

Po snídani nás autobus zavezl k Checkpoint Charlie – bývalému hraničnímu přechodu mezi východním a západním Berlínem, poté jsme si prohlédli zbytek Berlínské zdi a dokumentační centrum Topographie des Terrors. Odpoledne byla na programu projížďka lodí po řece Sprévě podél muzejního ostrova a vládní čtvrti a návštěva budovy Reichstagu s moderní skleněnenou kupolí. Večer jsme ještě viděli osvětlený Charlottenburg.

3. den

Poslední den exkurze jsme navštívili slavné Pergamon-Museum s památkami z přední Asie a interaktivní výstavu Story of Berlin včetně atomového bunkru. Po rozchodu na Kurfürstendammu jsme vyrazili na cestu domů.

Fotogalerii zobrazíte kliknutím na následující miniaturu

galerie

Zpět

NOVINKY
01.07.2015
PRÁZDNINY
30.06.2015
PŘIJÍMACÍ ŘÍZENÍ
26.06.2015
Bakchanálie