Ústy básníka
08.06.2014 [Mc]

„Ústy básníka“ - 3. ročník celostání recitační soutěže ve španělském jazyce

Již se stává dobrou tradicí, že se naše gymnázium účastní recitační soutěže, kterou organizuje pražské Gymnázium mezinárodních a veřejných vztahů. Letošní ročník se konal dne 3. 6. 2014..

3. ročník neměl žádné konkrétní téma, jako například ročník loňský. Recitátoři si mohli vybrat jakoukoliv báseň od španělsky píšícího básníka. Studentky našeho gymnázia Tereza Csibová a Eva Rydvalová (I. kategorie do 14 let), Leonita Kruezi a Tereza Vávrová (II. kategorie do 19 let) se velmi svědomitě na soutěž připravily.

Tereza Csibová se umístila na prvním místě se svým výběrem básní od argentinské básnířky Any María Walsh ze sbírky básní Zoo loco.

Leonita Kruezi zvolila báseň Tú siempre vives en tus actos od Pedra Salinas, Tereza Vávrová recitovala velmi originální báseň El aburrimiento od Roberta Alberti a Eva Rydvalová přednesla známou báseň La guitarra od andaluského básníka Frederica García Lorcy. Soutěže se celkem zúčastnilo asi 85 recitujících z celé České republiky. Konkurence byla tedy velká!

Studentkám, ale především Tereze Csibové, děkujeme za reprezentaci našeho gymnázia.

Petra Mocová

 

Fotogalerii spustíte kliknutím na následující miniaturu.

galerie

Zpět

NOVINKY
01.07.2015
PRÁZDNINY
30.06.2015
PŘIJÍMACÍ ŘÍZENÍ
26.06.2015
Bakchanálie