POZVÁNKA NA VÝSTAVU, KTERÁ MÁ SÍLU MĚNIT MEZILIDSKÉ VZTAHY
29.05.2014 [Cv]

POZVÁNKA NA VÝSTAVU, KTERÁ MÁ SÍLU MĚNIT MEZILIDSKÉ VZTAHY

Až do soboty 31. května (resp. neděle 1. června, 15 hod., kdy bude odinstalována) můžete v přízemí Nákupní galerie PLAZA (vedle místní pobočky Obchodní banky – vchod ze Šaldova náměstí) shlédnout výstavu, která představuje reprezentativní výběr více než sta výtvarných žákovských a studentských prací z celokrajské soutěže na téma „STÁŘÍ – ČAS ZRALOSTI, MOUDROSTI A VZPOMÍNEK“.

Podještědské gymnázium reprezentují práce Aichi Roubíčkové (3. cena) a Jana Cýra, Tomáše Laboutky, Tomáše Janise, Vanesy Chebenové, Nikol Ciple, Terezy Nedvědové, Anny Vernerové, Marie Koutecké + Kláry Vaverové, kteří obdrželi čestná uznání. Výstava je doplněná o kolekci keramiky, instalace ze stejnojmenné motivační výstavy a myšlenky moudrých o životě, štěstí a stáří, a probíhá pod záštitou paní Aleny Losové, členky Rady Libereckého kraje pověřené řízením resortu školství, mládeže a zaměstnanosti.

Dobré vztahy založené na vzájemné úctě, respektu a pochopení nejsou samozřejmostí. Musí se o ně pečovat. Cílem soutěže bylo poskytnout žákům základních a studentům středních škol příležitost zamyslet a vcítit se do situace lidí z generace jejich prarodičů a praprarodičů. Nad tím, co prožívají, jaké nástrahy na ně číhají, jaký vztah k nim zaujímá jejich vlastní rodina, i neznámí lidé, které potkávají na ulicích, v parcích, v obchodech... – a to se podle předsedkyně poroty paní Dáji Spalkové studentům Podještědského gymnázia pod odborným vedením Ing. arch. Marie Davidové povedlo žákům naší školy dokonale. Jejich náměty jsou originální, nakonec posuďte sami.

Podrobnější informace můžete najít např. na stránkách Libereckého kraje.

Více fotografií z výstavy např. na stránkách ZŠ Vrchlického.

Zpět

NOVINKY
01.07.2015
PRÁZDNINY
30.06.2015
PŘIJÍMACÍ ŘÍZENÍ
26.06.2015
Bakchanálie