Estetický kurz sexty
26.05.2014 [Da]

Estetický kurz sexty – Ostrov u Tisé

V týdnu od 12. do 16. května se studenti sexty zúčastnili estetického kurzu v hrázděném penzionu Stará pekárna v Ostrově u Tisé.

Pondělní program v Děčíně zahrnoval prohlídku barokních skvostů na zámku Děčín a lavírovanou kresbu rudkou v areálu zámeckých zahrad a historického centra města. Večerní vernisáž výstavy pak zakončilo hodnocení a aukce obrazů. V dalších zadáních si studenti vyzkoušeli překlad z latiny, dramatizaci zadaných rčení, reklamu, několik her a aktivit se školní psycholožkou.

Studentům se velmi dařilo v textování a často i skládání písní. Téměř každý večer jsme strávili zpíváním s kytarou. Exkurzi do Tiských skal nám zpestřilo cvičení záchranářů, kteří transportovali v úvazu pod vrtulníkem horolezce do bezpečí. Program kurzu vyvrcholil již tradičně divadelními představeními dvou souborů, letos se představily hry se zpěvy na téma „Kdo si počká, ten se dočká“. Úroveň obou divadel byla vynikající.

Páteční cestu domů jsme si zpestřili zastávkou v Novém Boru ve sklárně Ajeto, kde jsme si prohlédli exponáty v muzeu i v galerii sklárny, při odborném výkladu i při obědě v restauraci sklárny jsme mohli pozorovat skláře při práci a na závěr jsme zhodnotili celý kurz ústně i písemně.

Da

Fotogalerii spustíte kliknutím na následující miniaturu.

galerie

Zpět

NOVINKY
01.07.2015
PRÁZDNINY
30.06.2015
PŘIJÍMACÍ ŘÍZENÍ
26.06.2015
Bakchanálie