Vyprávění paní Marty Kottové
28.01.2014 [Ši]

Vyprávění paní Marty Kottové

Ve čtvrtek 23. ledna 2014 si mladší studenti Podještědského gymnázia (prima, sekunda, tercie) připomněli blížící se významný Den památky obětí holocaustu besedou s pamětnicí Martou Kottovou.

Zprávu o akci napsala Ama Péčová (sekunda):

„Naše třída se postupně plnila studenty, přibývalo hloučků, které si nervózně povídaly, očekávání rostlo. I já jsem patřila k těm, kteří se bavili, i když asi už neměli, ale jakmile do třídy vešla paní Kottová, všichni jsme ztichli. Byl to zvláštní, divný pocit, mít pár metrů od sebe paní, která přežila Terezín i Osvětim. Ale až když začala vyprávět o svých prožitcích, když začala odpovídat na naše zvídavé otázky, padla na nás tíha příšerné historie. Všichni jsme měli vyschlá ústa i krk, hrudníky se začaly pohybovat nepravidelně. Někteří z nás měli skelné oči, když nám paní Kottová vyprávěla o své rodině. Možná že nás to v tu chvíli vevnitř bolelo skoro stejně jako ji.

Myslím si, že z toho dne jsme si všichni něco odnesli , ať už jsme si zapamatovali její přezdívku Laška a veselejší historky ze smutného místa, nebo ať jsme ještě po zbytek týdne přemýšleli o tom, co někteří lidé museli zakusit a proč. Já sama na ten den, na milou paní Kottovou, na její slova a skoro pořád usměvavou tvář, určitě nezapomenu.“

Fotogalerii zobrazíte kliknutím na následující miniaturugalerie

Zpět

NOVINKY
01.07.2015
PRÁZDNINY
30.06.2015
PŘIJÍMACÍ ŘÍZENÍ
26.06.2015
Bakchanálie