Zakončení 1. trimestru - Plavecký den
04.12.2013 [Rg]

Podještědská rafinérská aneb Ukončení 1. trimestru

Poslední pracovní den v listopadu již tradičně pozměnil pravidelný chod plaveckého bazénu v Liberci. Studenti a profesoři Podještědského gymnázia se zde sešli, aby slavnostně ukončili 1.trimestr letošního školního roku.

Modrou barvu školních triček vystřídala tentokrát zelená – barva ochránců přírody. Po předání hodnotících zpráv do rukou premiantů se totiž chystalo otevření další těžební věže Podještědské rafinérské společnosti.

Díky promyšlenému plánu záškodnické skupiny ochránců znečištěných vod k tomu naštěstí nedošlo. Bylo však třeba zachránit zvířata (plyšáky), aby se do kontaminované vody nedostala. V plavecké štafetě se o to statečně snažili vždy 4 zástupci z každé třídy i sborovny. Zanesené potrubí protáhli jiní zástupci tříd, kteří měli cestou posbírat i vzorky vody k chemickému rozboru. Posledním úkolem pro dva vytrvalce z každé třídy bylo vyčištění vodní plochy od mechanického znečištění. I tento úkol byl dokonale zvládnut, a tak se mohli studenti i profesoři gymnázia spolu s několika nedočkavci z řad netolerantní veřejnosti radostně ponořit do čisté vody plaveckého bazénu.

Fotogalerii zobrazíte kliknutím na následující miniaturu

galerie

 

Video ze zakončení 1. trimestru po dohodě s ředitelstvím jako pokus o nový typ dokumentace akcí školy natočil, sestříhal a ozvučil student kvarty Ondřej Jirásko. Vzhledem ke zdařilému snímku bude mít i v budoucnu volný přístup s kamerou na zajímavé akce školy.

Zpět

NOVINKY
01.07.2015
PRÁZDNINY
30.06.2015
PŘIJÍMACÍ ŘÍZENÍ
26.06.2015
Bakchanálie