Zájezd do Španělska 2013
13.11.2013 [Mo]

Zájezd do Španělska 2013

Od 26.10. do 2.11. 2013 jsme se my studenti, rodiče a profesoři našeho gymnázia zúčastnili zájezdu do Katalánska. Ubytováni jsme byli v městečku Calella, poblíž Barcelony v hotelu Olympic.

V sobotu 26.10. jsme se krátce po obědě shromáždili „Na Rybníčku“ a autobusem společnosti Pro Travel vyjeli cestou přes SRN, Francii a Španělsko vstříc novým zážitkům.

Neděle

Do Calellei jsme dorazili druhého dne kolem poledne. Následovala procházka městem a ubytování. Jelikož počasí nám přálo, stihli jsme se i osvěžit koupelí v poměrně už studeném Středozemním moři. Následovala večeře a vytoužený spánek.

Pondělí

Další den nám byla umožněna vyhlídková plavba lodí kolem úchvatného pobřeží Costa Brava. Loď nás dopravila do malebného městečka „Tossa de Mar.” Po organizované procházce jsme dostali volno na oběd a na načerpání sil nezbytných pro zbytek dne. Následovalo dalších pár minut pro zájemce, kteří se chtěli vykoupat v křišťálově čistém moři. Dopřáli jsme si trochu odpočinku a pokračovali autobusem do města Girona, jehož středověké staré město je údajně jedním z nejhezčích měst ve Španělsku. Zde jsme navštívili gironskou katedrálu. Následovala procházka a krátký rozchod a poté autobusem návrat na hotel.

Úterý

Po snídani jsme se autobusem dopravili do kláštera Montserrat, který se nachází poměrně vysoko v horách a je nejuctívanějším poutním místem celého Katalánska. Další velmi zajímavou zastávkou byla návštěva „domova“ jednoho z nejznámějších fotbalových družstev světa – FC Barcelona, a to fotbalového stadionu Camp Nou. Na prohlídku stadionu i muzea jsme dostali asi dvouhodinový rozchod. Poté, co jsme se dostatečně nabažili luxusu stadionu a fotbalové atmosféry, pokračovali jsme v objevování nových míst. K tomu nám posloužil bývalý vojenský areál na hoře Montjuic, který dnes funguje jako vyhlídka na obrovský přístav Barcelony a také na její centrum. Dále se vše odehrávalo tak jako předešlého večera.

Středa

Pátého dne jsme se opět vydali do Barcelony, ale tentokrát již do Gotické čtvrti, kde se mimo jiné nachází i barcelonská katedrála – masivní gotická budova s románskou kaplí a krásným ambitem, kterou jsme také navštívili. Odpoledne se neslo v poněkud klidnějším a mírnějším tempu: oběd, návrat na hotel. Na výběr pak bylo z dvou aktivit, a to odpočinek na hotelu nebo koupání na pobřeží. Ke konci dne jsme se všichni šli projít do půvabných podvečerních uliček Calelli. Následovala večeře a po večeři taneční představení andaluského tance flamenca.

Čtvrtek

Dalo by se říci, že další den byl věnován katalánským umělcům, především slavnému rodákovi Salvadoru Dalí. Náš autobus nás dovezl až do města Figueres, kde se nachází Teatro Museo Dalí, které bylo založeno právě z iniciativy tohoto slavného muže roku 1974. Muzeum jsme si prošli a přesunuli se do krásného rybářského přístavu Cadaqués, které pro svůj půvab dříve přitahovalo mnoho umělců jako Picassa nebo právě Dalího. Zavítali jsme také do městečka Port Lligat, kde se nachází dům Salvadora Dalího. Večer se nesl ve stejném duchu jako všechny předešlé noci.

Pátek

Poslední den se stal i dnem nejnáročnějším. Hned po snídani jsme se opět a tentokráte už naposledy vydali do Barcelony. Začali jsme Parkem Güell – návrh na tento park zpracoval Antoni Gaudí jako projekt přírodního města. Pěšky jsme pokračovali do proslulé katedrály Sagrada Familia, kterou také navrhl Antoni Gaudí. Tento projekt nejneobvyklejšího kostela v Evropě se stal jeho životním dílem. V kryptě katedrály byl nakonec i pohřben. Po prohlídce interiéru i exteriéru Sagrady Familia jsme se vydali podívat na další Gaudího stavbu zvanou Casa Milà. Někteří zájemci pak mohli navštívit i interiéry dalšího z domů navrženého Gaudím, a to Casa Batlló. Ostatním bylo umožněno samostatně obdivovat krásy Barcelony. V podvečer jsme se naposled prošli po jedné z nejslavnějších ulic Barcelony zvané „Las Ramblas.” Vyčerpáni a zároveň plni dojmů jsme si ještě v rychlosti nakoupili potřebné potraviny na cestu zpět do České republiky.

Do Liberce jsme se vrátili následujícího dne kolem 19 hodiny.

Klára Mináriková

Fotogalerii zobrazíte kliknutím na následující miniaturu

galerie

Zpět

NOVINKY
01.07.2015
PRÁZDNINY
30.06.2015
PŘIJÍMACÍ ŘÍZENÍ
26.06.2015
Bakchanálie