Dílna Světová náboženství
19.02.2013 [Ši]

Od úterý 12. do čtvrtka 14. února 2013 probíhala v kvintě pod vedením J. Šiftové a P. Quirenzové dílna Světová náboženství.

Po úvodním seznámení s tématem byli studenti rozděleni do pěti skupin o třech nebo čtyřech lidech a zjišťovali informace o daném náboženství (buddhismus, islám, judaismus, katolicismus a protestantství) a jeho pozici v Liberci. Úkolem bylo vyhledat informace o základech náboženství, jeho liturgii, nejdůležitějších textech a symbolech, provést fotodokumentaci i malé dotazníkové šetření a ze získaných podkladů připravit prezentaci a shrnující text.

Studenti nejen vyhledávali potřebné informace, ale také navštívili příslušnou náboženskou instituci, např. buddhistické centrum v Hanychově, islámskou modlitebnu na harcovských kolejích TUL, synagogu, katolickou faru i evangelické modlitebny. Zde se setkali se zástupci jednotlivých vyznání a měli možnost jim klást otázky.

Ve čtvrtek potom studenti v závěrečných prezentacích seznámili publikum z řad spolužáků a některých pedagogů s výsledky své práce.

Kristýna Glasová, kvinta

Fotogalerii zobrazíte kliknutím na následující miniaturu

galerie

Zpět

NOVINKY
01.07.2015
PRÁZDNINY
30.06.2015
PŘIJÍMACÍ ŘÍZENÍ
26.06.2015
Bakchanálie