Odborná exkurze do Instituto Cervantes v Praze
07.02.2013 [Mc]

Dne 5. 2. 2013 proběhla pro studenty španělštiny exkurze do Instituto Cervantes v Praze (http://praga.cervantes.es/cz/default.shtm) za doprovodu profesorky P. Mocové a M. Davidové.

Institut se nachází v ulici Na Rybníčku na Novém Městě vedle románské rotundy sv. Longina, která do 14. století nesla jméno sv. Štěpána. Budova Instituto Cervantes byla v Praze otevřena roku 2005 španělským princem a princeznou. Ačkoliv se jedná o stavbu moderního rázu, nenápadně zapadá mezi historické budovy. Institut má propagovat hispánskou kulturu a jazyk v cizích zemích.

Program byl rozdělen na několik částí. První část návštěvy proběhla v sice menší, ale za to velmi příjemné knihovně pojmenované podle mexického spisovatele Carlose Fuentese. Ta nabízela mnoho prostředků, jak se se španělským jazykem sblížit. Další část programu byla mini konverzace s Juanem (rodilým Španělem).

Během této prezentační hodiny jsme se dozvěděli, jaké jsou možnosti studia španělského jazyka v Institutu Cervantes, prezenčně i virtuálně, a že je zde také možné složit mezinárodní zkoušky ze španělského jazyka DELE.

Závěrem hodiny pár šikovných španělštinářů (Barbora Šumová, Richard Volf, Markéta Spálenská) obdrželo malou pozornost a dva nejlepší: Leonita Kruezi a Matyáš Zrnovský (zodpověděli správně kontrolní otázky) získali zdarma on – line kurz španělštiny AVE (http://ave.cervantes.es/).

Poslední zastavení proběhlo v galerii s vystavenými plakáty španělských designerů. Po malém rozchodu „rychle ulovit svačinu“ se vyrazilo domů.

Hasta luego!

Adéla Horatschkeová

 

Fotogalerii zobrazíte kliknutím na následující miniaturu

galerie

Zpět

NOVINKY
01.07.2015
PRÁZDNINY
30.06.2015
PŘIJÍMACÍ ŘÍZENÍ
26.06.2015
Bakchanálie