Studenti PG v Centru Babylon
30.01.2013 [Ho]

Pátek 25. ledna 2013 byl pro trojici studentů v doprovodu paní profesorky Horákové dnem plným zábavy a poznání, pravděpodobně nejlepší kombinace pro sebevzdělávání. Matyáš Zrnovský (Sx), Richard Volf (Kn) a Filip Milichovský (Kn) dostali příležitost zúčastnit se vzdělávací akce společnosti pro recyklaci odpadů Ekokom v IQ Parku Centra Babylon v rámci (přesně řečeno nad rámec) výuky chemie.

Program začal krátkou přednáškou vysokoškolské studentky Hany Sedláčkové, držitelky ceny Česká hlavička pro talentované studenty, na mnohým neznámé téma „RecQ4 a homologní rekombinace“. Po počátečním nadměrném přívalu informací se tempo zmírnilo přiblížením tématu recyklace odpadů, které doplnil Matyáš Zrnovský sofistikovanými otázkami.

Žaludky účastníků, většinou prázdné nebo alespoň poloprázdné po přetížení mozkových závitů, dostaly možnost znovunaplnění umně připravenými chlebíčky, koláčky a zejména jemnými řízečky, které byly studenty hodnoceny velmi vysoko.

Akci uzavírala poutavá „science show“, v níž měl hlavní roli tekutý dusík a dva zábavní chemicko-fyzikální performeři. Před přesunem zpět do školy výprava z Podještědského gymnázia ještě využila možnosti projít celý IQ Park.

Filip Milichovský, Kn

http://callipso.rajce.idnes.cz/IQ_park_25.1.2013_LB

Zpět

NOVINKY
01.07.2015
PRÁZDNINY
30.06.2015
PŘIJÍMACÍ ŘÍZENÍ
26.06.2015
Bakchanálie