Vánoce na dvoře Karla IV. - exkurze primy do NG v Praze
13.12.2012 [Ši, Rg]

Ve čtvrtek 13. prosince se prima PG vydala do adventní Prahy. Nejprve studenti absolvovali procházku historickým jádrem města. U Prašné brány a Obecního domu si připomněli zašlou slávu Králova dvora, coby čeští králové a královny „projeli" královskou cestou k Ungeltu, zde se proměnili ve středověké kupce a pražské měšťany. Dalším cílem historického putování se stalo Židovské město, tady studenty zaujaly nejen synagogy a starý hřbitov, ale i mezuzy nebo hodiny na radniční věži.

Po krátkém oddechu, zahřátí a občerstvení naše putování městem pokračovalo. Z náměstí Franze Kafky jsme vyrazili do Klementina, odtud pak na Karlův most. V mrazivém, jasném dni jsme si ukázali další důležité stavby Prahy, Sovovy mlýny, malostranské paláce a chrámy, Hrad, Strakovu akademii i Kramářovu vilu. A studenti přitom prokázali, jak dobře znají dějiny i současné dění své země. Zároveň se projevili také jako milovníci přírody, když se s dotěrnými racky a hladovými labutěmi dělili o své svačiny.

Druhou část programu tvořil „průzkum" Staroměstského náměstí, primáni ve skupinkách vyrazili do terénu a zodpovědně plnili náročné úkoly, při nichž se seznamovali s minulostí, přítomností i architekturou náměstí. A čas zbyl i na ochutnávku trdelníku a průzkum vánočních trhů.

A pak už jsme vyrazili k Anežskému klášteru, kde pro nás byl připraven lektorský program „Vánoce na dvoře Karla IV.". Prohlédli jsme si gotické obrazy a sochy s vánoční tematikou, jejich prostřednictvím studenti poznali staré vánoční tradice i myšlenkový svět našich předků. V průběhu programu i při řešení závěrečných pracovních listů prima „uchvátila" lektorku svými znalostmi, zvídavostí i pozorností.

Zpět

NOVINKY
01.07.2015
PRÁZDNINY
30.06.2015
PŘIJÍMACÍ ŘÍZENÍ
26.06.2015
Bakchanálie