Ohlédnutí za Akcí BIPO 2012
03.10.2012 [Jansa]

Akce BIPO je povinnou součástí výuky na Podještědském gymnáziu. Její organizace, cíle i obsah jsou podrobně zpracovány ve ŠVP STUDENT.


Ohlédnutí za Akcí BIPO 2012

Letošní Akce BIPO se konala v Bílém Potoce od 17. do 21. září 2012. Již potřetí proběhly v jejím rámci i některé aktivity projektu Školní kariérové centrum. Se studenty a jejich profesory se tak i tentokrát do rekreačního areálu Jizerky vypravila i školní psycholožka.

Počasí se tento rok vydařilo, výjimkou byla jen zatažená a částečně deštivá středa s následujícím ochlazením.

Denní režim má na BIPU již svůj zaběhnutý řád. Dopoledne tři vyučovací hodiny, odpoledne bloky, kde je v rámci smíšených skupin prostor pro vzájemné poznávání a spolupráci mezi studenty různých ročníků. Nabídka byla opět pestrá. Od zápolení v piškvorkách, přes místopisné poznávání okolí, pěší turistiku s výstupem na Smrk, akční hry v lese, uměleckou tvořivost "savení" triček, po čistě sportovní soutěž ve vybíjené. Zájemci o kulturu a historii si mohli prohlédnout i jinak nepřístupné prostory hejnické baziliky a nechyběly ani další aktivity. Večer byl čas vyhrazen pro tradiční představení jednotlivých tříd (Zadáno pro…) a nakonec též profesorského sboru. Podle hlasování profesorů a tříd tentokrát předvedla nejlepší představení SEKUNDA. Blahopřejeme!

V rámci sportovních aktivit stihla často i smíšená družstva tříd odehrát v průběhu 4 dní turnaj v kopané (palmu vítězství si odnesla KVARTA) a v pátek změřili své síly studentky a studenti se svými vyučujícími ve fotbale a volejbale.

Čtvrteční odpoledne patřilo brannému závodu, který je součástí výuky OČMU na Podještědském gymnáziu. Za ideálního běžeckého počasí se na trať závodu vydalo 22 hlídek, aby v malebném prostředí podhůří Jizerských hor na celkem sedmi stanovištích mohli studenti předvést své znalosti geografie, biologie a zdravovědy a prokázat svou fyzickou zdatnost. Přestože umístění nebylo nakonec tím nejdůležitějším, blahopřejeme nejlepším:

1. místo Adam Pospíšil (Pr), Martin Černý (Sk), Anna Maděrová (Te) 33 min 06 s
2. místo Daniel Laner (Pr), Marek Prebsl (Sk), Anna Janisová (Te) 33 min 41 s
3. místo: Matyáš Kábele (Sk), Karolina Kofferová (Kr) 34 min 08 s

Akce BIPO 2012 je minulostí. Letošní primáni, sekundáni a terciáni se mohou těšit na to, co je v Bílém Potoce čeká v roce 2013, zatímco kvartánky a kvartáni se připojují ke stále delší řadě těch, kteří už mohou na své zážitky pod Paličníkem pouze vzpomínat.

 

Kliknutím na následující miniaturu fotografie přejdete do fotogalerie

galerie

 

Zpět

NOVINKY
01.07.2015
PRÁZDNINY
30.06.2015
PŘIJÍMACÍ ŘÍZENÍ
26.06.2015
Bakchanálie