Proběhl 20. ročník Akce BIPO
25.09.2011 [Ma]

Letošní Akce BIPO se konala v Bílém Potoce od 19. do 23. září 2011. Již podruhé proběhly v jejím rámci i některé aktivity projektu Školní kariérové centrum. Se studenty a jejich profesory se tak i tentokrát do rekreačního areálu Jizerky vypravila i školní psycholožka.

Začátku akce tentokrát počasí příliš nepřálo. Chladné počasí a občasné mrholení však přece jen dobrou náladu úplně pokazit nedokázalo. Také slíbený vagón České dráhy nakonec nepřidaly, ale i ve stísněných podmínkách cesta uběhla rychle a bez dalších komplikací.

Denní režim má na BIPU již svůj zaběhnutý řád. Dopoledne tři vyučovací hodiny, odpoledne bloky, kde je v rámci smíšených skupin prostor pro vzájemné poznávání a spolupráci mezi studenty různých ročníků. Nabídka byla pestrá. Od spíše intelektuálního zápolení ve hře go nebo v piškvorkách, přes kurz mariáše, horskou turistiku pěší i na kolech, akční hry v lese, uměleckou tvořivost "savení" triček, po čistě sportovní  soutěž ve vybíjené. Zájemci o kulturu a historii si mohli prohlédnout i jinak nepřístupné prostory hejnické baziliky a nechyběly ani další aktivity. Večer byl čas vyhrazen pro tradiční divadelní představení jednotlivých tříd a nakonec též profesorského sboru. Určitou novinkou bylo využití pondělního večera k divadelním zkouškám jednotlivých tříd a posunutí prvního ostrého představení na úterý. Podle hlasování profesorů a tříd tentokrát předvedla nejlepší představení TERCIE. Blahopřejeme!

V rámci sportovních aktivit stihli (nejen) chlapci odehrát v průběhu 4 dní turnaj v kopané (palmu vítězství si odnesla KVARTA) a v  pátek změřili své síly studentky a studenti se svými vyučujícími ve fotbale a volejbale.

Čtvrteční odpoledne patřilo brannému závodu, který je součástí výuky OČMU na Podještědském gymnáziu. Za ideálního běžeckého počasí se na trať závodu vydalo 21 hlídek, aby v malebném a inspirativním prostředí podhůří Jizerských hor na celkem osmi stanovištích mohli studenti předvést své znalosti geografie, biologie a zdravovědy a prokázat svou fyzickou zdatnost. Přestože umístění nebylo nakonec tím nejdůležitějším, sluší se pogratulovat nejlepším:

1. místo: Lucie Skalická (sk), Jan Machovič (sk), Luděk Blažek (kr) 31 min 58 s
2. místo: Tereza Všetičková (sk), Adam Ebrahimi (te), Richard Volf (kr) 35 min 27 s
3. místo: Matyáš Kábele (pr), Tereza Tužilová (sk), Tereza Ticháčková (te) 35 min 47 s

Akce BIPO 2011 je minulostí. Letošní primáni, sekundáni a terciáni se mohou těšit na to, co je v Bílém Potoce čeká v roce 2012, zatímco kvartáni a kvartánky se připojují ke stále delší řadě těch, kteří už mohou na své zážitky pod Paličníkem pouze vzpomínat. Doufáme, že jsou to vzpomínky veskrze příjemné.

Zpět

NOVINKY
01.07.2015
PRÁZDNINY
30.06.2015
PŘIJÍMACÍ ŘÍZENÍ
26.06.2015
Bakchanálie