Cyklokurz 2011
13.05.2011 [Bl]

V týdnu od 8. 5. do 12. 5. 2011 se uskutečnil cyklokurz v tercii, tento rok opět se základnou v penzionu Sklárna v osadě Jizerka v Jizerských horách. Díky tomu, že se nám podařilo „trefit“ slunečné mezidobí mezi sněhem z týdne kurzu předcházejícímu a deštěm z týdne kurz následujícího, mohli jsme v ideálních podmínkách nerušeně najet kolem 170 km a pohyb na kole ještě doplňovat krátkými regeneračními procházkami po vrcholcích okolních kopců. Kromě tělesné námahy došlo i na potravu pro ducha – po návratu z cyklistických a pěších výletů se studenti dozvídali zajímavosti o Jizerských horách, navštívili muzeum Jizerských hor na Jizerce, pozorovali dalekohledem noční oblohu a soustředěně fandili českému národnímu týmu v bojích na MS v hokeji.

Po pěti příjemných a intenzivních dnech strávených v kouzelném prostředí Jizerky tak studenty tercie nyní nepřekvapí ani celodenní přejezd hor, ani otázky na geologickou stavbu Bukovce či nejstarší rozhlednu Jizerských hor. Hymnu kurzu, od Karla Kryla vypůjčené „cesta je bič, je zlá, je udusaná hlína“, bereme jako důkaz, že se studentům na Jizerkách líbilo, a věříme, že den volna po kurzu využijí terciáni k relaxaci v sedle kola.

Den 1 – neděle 8. 5. (32 km):
Přejezd Jizerských hor z Liberce na Jizerku, večerní procházka k Rašeliništi Jizerky a Safírovému potoku. Výhra nad Rusy, která vždy potěší.

Den 2 – pondělí 9. 5. (45 km):
Cyklovýlet do Vysokého nad Jizerou a zpět, horská prémie na Štěpánku, večerní výšlap na Bukovec. Výhra nad Německem, potěšila rovněž.

Den 3 – úterý 10. 5. (34 km):
Výlet na Smrk a nezapomenutelný výšlap s koly po Nebeském žebříku kolmo vzhůru. Pěší výlet k soutoku Jizery a Jizerky, noční pozorování planety Saturn a měsíčních kráterů.

Den 4 – středa 11. 5. (23 km):
Odpočinkový výjezd k protržené přehradě na Bílé Desné, procházka na Pytlácké kameny a návštěva muzea Jizerských hor. Výhra nad USA a postup do semifinále.

Den 5 – čtvrtek 12. 5. (35 km):
Přejezd do Liberce. Dlouhý sjezd za odměnu plus na naléhání studentů a některých pedagogických pracovníků odbočka k josefodolské přehradní nádrži a výjezd na Královku.

 

Zpět

NOVINKY
01.07.2015
PRÁZDNINY
30.06.2015
PŘIJÍMACÍ ŘÍZENÍ
26.06.2015
Bakchanálie