Otevřená věda
27.04.2011 [Ja]

V pondělí 11. dubna 2011 se sjeli do Brna účastníci studentských vědeckých stáží uskutečněných v rámci projektu Otevřená věda II. Konala se zde jejich první konference.
Otevřená věda II je projekt Akademie věd ČR, díky kterému si studenti středních škol mohou zkusit práci ve vědeckých laboratořích a mohou se podílet na skutečném výzkumu. Tento projekt probíhá od podzimu 2009 a uskutečnila se již 4 přihlašovací kola.
Přes původní obavy z nedostatku zájmu o účast na konferenci se přihlásilo 42 studentů. Někteří už svou stáž ukončili, jiní jsou teprve v začátcích, všichni ale měli stejnou příležitost podělit se s ostatními kolegy o své poznatky. Celá konference se dělila na 4 oborové bloky – biologie, chemie, fyzika, matematika a informatika. Účastníci vystoupili s krátkou pětiminutovou prezentací a poté zodpověděli dotazy z publika.
Konference skončila až po 17. hodině závěrečnou řečí RNDr. Michala Vinklera z Ústavu biologie obratlovců AV ČR. Účastníci odjížděli s tričkem s potiskem „Věda žije“ a s dobrým pocitem, že poznali své kolegy, kteří se účastní Otevřené vědy II, a že se dozvěděli spoustu zajímavých vědeckých poznatků z poslední doby.
Na konferenci vystoupila i studentka septimy Podještědského gymnázia Viktorie Brožová se svou prací na téma „Studium vlastností semen buku během klíčního klidu a po předosevní přípravě“, kterou provádí v Ústavu experimentální botaniky AV v Praze.

Zpět

NOVINKY
01.07.2015
PRÁZDNINY
30.06.2015
PŘIJÍMACÍ ŘÍZENÍ
26.06.2015
Bakchanálie