Primánský výlet
28.06.2010 [Ma]

V pondělí 28. června 2010 se prima pod vedením třídní profesorky Petry Quirenzové a zastupujícího třídního Jiřího Machačného vydala na pěší výlet. Sraz by stanoven na 9 hodin na konečné tramvaje v Lidových sadech. Příjemným překvapením byla 100% účast a dochvilnost všech účastníků. Proto se celá výprava mohla podle časového harmonogramu pustit po staré Poutní stezce lesem vzhůru.

Cesta byla zpestřena soutěží "Kolik uvidíš zvířat". Primánky a primáni se iniciativně zapojili, takže již po několika minutách musela být pravidla zpřísněna. Přestali být bodováni všichni zástupci obtížného hmyzu, lidští parazité a napříště i jednotliví mravenci (pouze mraveniště jako celek).

První zastávka byla učiněna u Mlynářova kříže, poté se naše malá karavana vydala na místo bývalého středověkého hrádku zvaného Jezdec. Tento první test schopnosti nespadnout do propasti absolvovali všichni účastníci úspěšně. K několika pádům sice došlo při krkolomném sestupu k silnici, ale to dobrou náladu nepokazilo.

Při stoupání po žluté značce narazili studenti na potok, který pro ně představoval tak silné vábení, že musela být učiněna další přestávka okořeněná bitvou vodou naplněných mikrotenových sáčků. Nutno dodat, že zdecimovaní účastníci mokré řeže nakonec prázdné střelivo posbírali a dodali k ekologické likvidaci.

Po vystoupání na rozcestí Pod Javorových vrchem všichni odbočili na modrou značku s cílem Dračí vrch. Ani při druhém testu nikdo ze skály nespadl, a tak proběhla polední obědová pauza v dobré náladě a všeobecné spokojenosti. Nutno ještě dodat, že Štěpán Kuba zprostředkoval svým nálezem druhý kontakt s tradičním řemeslem. Po Mlynářově kříži to byl hřib kovář.

Cesta z Dračího vrchu přes Fojtku do Mníšku již tak atraktivní nebyla a ve své druhé části se zdála poněkud zdlouhavá, ale přesto primánky a primáni stále hýřili dobrou náladou a šlapali svižně, takže celá výprava stihla dokonce vlak ve 14,08, s čímž jsme původně ani nepočítali.

Věříme, že se výlet všem zúčastněným líbil. Vše dokumentuje ilustrační mapa a vyznačenou trasou a několik fotografií v galerii. Jejich kvalitu poněkud ovlivnilo příliš ostré světlo opravdu letního počasí, ale atmosféru výletu snad dokreslují věrně.


Zpět

NOVINKY
01.07.2015
PRÁZDNINY
30.06.2015
PŘIJÍMACÍ ŘÍZENÍ
26.06.2015
Bakchanálie