Exkurze do Budyšína a biosférické rezervace "Heidelandschaft-Guttauer Teiche"
16.06.2010 [Ša]

Ve středu 9. června 2010 se sexta spolu se svými vyučujícími a s partnerskou třídou ze Seifhennersdorfu zúčastnila exkurze do Budyšína a jeho okolí.

Nejdřív jsme se rozjeli k rybníkům v okolí obce Guttau. Zaujali nás malí bezobratlí, kvetoucí kosatce nebo speciální budky pro netopýry.

Z příjemného chládku jsme se pak přemístili do horkých ulic starobylého města Budyšína. Naše studentky a studenti si připravili referáty v němčině i češtině, a to především z historie, neboť tento kraj po staletí patřil k zemím Koruny české, dále o minulosti a současnosti Lužice, oblasti, kde doposud žijí Lužičtí Srbové coby malá, přesto činorodá národnostní menšina.

Prohlídku města jsme si vedli sami a i naši němečtí kamarádi se leckdy dozvěděli něco nového. Při absolvování okruhu po hradbách jsme vyhledávali chladivý stín kamenných chodeb. Líbil se nám nejstarší zdejší domek „Hexenhäusel“, podle pověstí začarovaný, a vedle dobré desítky různých věží, které jsme míjeli, především ruiny kostela sv. Mikuláše, u něhož jsem svou procházku ukončili.

Po celou dobu jsme vyplňovali pracovní listy. Přečtěte si sami, co nás zaujalo.

 

 

 

Zpět

NOVINKY
01.07.2015
PRÁZDNINY
30.06.2015
PŘIJÍMACÍ ŘÍZENÍ
26.06.2015
Bakchanálie