Premiéra divadelního souboru Stopa
14.04.2010 [Ho]

29. 3. 2010 uvedl divadelní soubor Stopa premiéru své letošní inscenace s názvem Mletpantem. Hrálo se hned dvakrát pro všechny studenty Pg a jejich rodiče při příležitosti předávání zpráv o studiu za 2. timestr v Malém divadle. Ačkoliv premiéra tradičně připadá na konec března, soubor má za sebou už dvě veřejné předpremiéry: jednu na přehlídce amatérského divadla Modrý kocour v Turnově a druhou na krajském kole postupové přehlídky divadel poezie Wolkrův Prostějov (letos se konala v Liberci). Zde odborná porota naši inscenaci doporučila k postupu do celostátního kola a pak jsme netrpělivě očekávali zasedání programové rady, která si ze všech doporučení vybírá. 12. dubna 2010, 15:31, konečně přišel vytoužený e-mail, a tak se Stopa v červnu vypraví na 5 dní do Prostějova. Před tím ještě chystáme další reprízu, o které vás budeme informovat.

Inscenace Mletpantem vyrostla z podhoubí nonsensové a expernimentální poezie. Především jsme si hráli s texty Ernsta Jandla a dalších autorů, srděčně blízkých překladatelům Josefu Hiršalovi a Bohumile Grögerové.  Ačkoliv jsme původně chtěli stavět nevázanou a spíše veselou inscenaci, postupně se nám vynořilo podstatné téma básnického údělu. Vždyť právě v tomto věku si začínáme všímat, že kolem poletují můzy. A nejspíš i vy jste někdy zkusili napsat něco víc, než školní slohovou práci. Přijde chvíle, objeví se múza a slova se potkávají tak, jak jste je ještě neslyšeli. A pak to zkoušíte znovu.

Znovu, ale zas jakoby poprvé.


Na přípravě hry se podíleli:

Lukáš Horáček, Daniel Kaliba, Michael Černík, Markéta Jansová, Josef Slabý, Jana Kittnerová, Zbyňek Hanzal, Jiří Mikulecký, Tereza Krausová, Šárka Benešová, Sebastian Taller, Adam Steinbauer.

 

Zpět

NOVINKY
01.07.2015
PRÁZDNINY
30.06.2015
PŘIJÍMACÍ ŘÍZENÍ
26.06.2015
Bakchanálie