Aktualizace stránek proběhla 24.09.2014

Akce BIPO je povinnou součástí výuky na Podještědském gymnáziu. Její organizace, cíle i obsah jsou podrobně zpracovány ve ŠVP STUDENT.Ohlédnutí za Akcí BIPO 2014

Letošní Akce BIPO se konala v Bílém Potoce od 15. do 19. září 2014. I letos proběhly v jejím rámci i některé aktivity projektu Školní kariérové centrum. Se studenty a jejich profesory se tak do rekreačního areálu Jizerky vypravila i školní psycholožka.

Počasí se tento rok příliš nevydařilo, oblačný a chladný týden však zdárný průběh akce a splnění všech cílů nenarušil.

Denní režim má na BIPU již svůj zaběhnutý řád. Dopoledne tři vyučovací hodiny, odpoledne bloky, kde je v rámci smíšených skupin prostor pro vzájemné poznávání a spolupráci mezi studenty různých ročníků. Nabídka byla opět pestrá. Od spíše intelektuálního zápolení v piškvorkách přes outdoorové aktivity (Výstup na Smrk, Slaňování, Hry v přírodě), uměleckou tvořivost (Kresba v plenéru, Tvorba z přírodnin či Landart), poznávání místopisu a historie kraje (Lázně Libverda) až po čistě sportovní soutěž ve vybíjené. Zájemci o kulturu a historii si mohli prohlédnout i jinak nepřístupné prostory hejnické baziliky a nechyběly ani další aktivity. Večer byl čas vyhrazen pro tradiční představení jednotlivých tříd (Zadáno pro…) a nakonec též profesorského sboru. Podle hlasování profesorů a tříd tentokrát předvedla nejlepší představení KVARTA. Blahopřejeme!

V rámci sportovních aktivit stihla často i smíšená družstva tříd odehrát v průběhu 4 dní turnaj v kopané (odměnu za vítězství si odnesla KVARTA) a v pátek změřili své síly studentky a studenti se svými vyučujícími ve fotbale a volejbale.

Výsledky BIPO Piškvorek:

  • 1. místo Lucie Konopíková (kvarta)
  • 2. místo Martin Fanta (kvarta)
  • 3. místo Tomáš Janis (tercie)

Čtvrteční odpoledne patřilo brannému závodu, který je součástí výuky OČMU na Podještědském gymnáziu. Za ideálního, i když větrného počasí se na trať závodu vydalo 22 hlídek, aby v malebném prostředí podhůří Jizerských hor na celkem sedmi stanovištích mohli studenti předvést své znalosti geografie, botaniky či zdravovědy a prokázat svou fyzickou zdatnost. Přestože umístění nebylo nakonec tím nejdůležitějším, blahopřejeme nejlepším:

1. místo Natálie Bergmannová (Sk), Jan Souček (Kr), Adam Pospíšil (Te) 23 min 28 s
2. místo Tara Peterková (Pr), Zuzana Bednářová (Kr), Tadeáš Pikous (Te) 23 min 43 s
3. místo: Karolina Komárková (Kr), Vojtěch Souček (Pr), Oliver Vydra (Te) 26 min 36 s

Akce BIPO 2014 je minulostí. Letošní primáni, sekundáni a terciáni se mohou těšit na to, co je v Bílém Potoce čeká v roce 2015, zatímco kvartánky a kvartáni se připojují ke stále delší řadě těch, kteří už mohou na své zážitky pod Paličníkem pouze vzpomínat.

Fotogalerii zobrazíte kliknutím na následující miniaturu

galerie


Fotografické ohlédnutí za Akcí BIPO 2013

Fotogalerii zobrazíte kliknutím na následující miniaturu

galerie


Fotografické ohlédnutí za Akcí BIPO 2012

Kliknutím na následující miniaturu fotografie přejdete do fotogalerie

galerie

 

NOVINKY
01.07.2015
PRÁZDNINY
30.06.2015
PŘIJÍMACÍ ŘÍZENÍ
26.06.2015
Bakchanálie